Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 623788
Lubelski Salon Maturzystów 2015
 
 
 
Lubelski Salon Maturzystów. 
 
15 września w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się  Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2015. Udział w  wydarzeniu brały  całe klasy ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, w tym również klasy maturalne z naszewj szkoły. 
 
– To ważny moment - wiemy, jak trudno w wieku 18-19 lat podejmować ważne życiowe decyzje – przywitał młodzież prof. Krzysztof Gołacki, prorektor uczelni. – Namawiamy was do wykorzystania salonowej wizyty do zdobycia informacji o maturze i studiach, a podczas nauki w szkole i na uczelni do ”wyciśnięcia” z tego etapu edukacji wszystkiego, co wartościowe.
 
 
 
Lubelski kurator oświaty, Krzysztof Babisz, przekonywał maturzystów do uczciwego uczenia się i uczciwego podchodzenia do egzaminów. – Rzetelne, samodzielne wykonywanie poleceń egzaminacyjnych jest miarą prawdziwej dojrzałości, jest wyrazem odpowiedzialności za przyszłe kompetencje. Nie zmarnujcie czasu przed maturą!
 
Dyrektor Lech Gawryłow z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie  przypomniał o obowiązku zadeklarowania do 30 września maturalnych przedmiotów. – To nie tyle ważna procedura, ile znakomity moment na przemyślenie, co chcecie w życiu osiągnąć i jak zaplanować proces edukacji poprzez wybór najlepszej strategii maturalnej.
 
Lubelski Salon Maturzystów dał przyszłorocznym absolwentom liceów i techników okazję do poznania ofert uczelni z Lublina, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Warszawy. Wielkim zainteresowaniem maturzystów cieszyły się propozycje wydawnicze Nowej Ery i Operonu, zwłaszcza repetytoria z obowiązkowych i  dowolnych przedmiotów maturalnych. Furorę w Lublinie zrobił Informator dla Maturzystów 2016. – Cieszę się, że wypełniłam wcześniej ankietę upoważniającą do odbioru mojego egzemplarza, bo pozwoliła mi pozbierać myśli na temat moich preferencji związanych z przyszłymi studiami. Informator jest świetny- nawet jak nie zapamiętam wszystkich ważnych informacji ze stoisk i wykładów ekspertów to mam je tutaj, w publikacji Perspektyw- powiedziała nam Anka Wygonowska z Zespołu Szkół Technicznych  im. M.Curie-Skłodowskiej w Puławach.