Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 623811
Spektakl „Żyd na beczce”

 

Spektakl „Żyd na beczce”
     Dnia 6 października 2015 roku  uczniowie klas Ia,IIa,IIIa,IIIb,IIIc i IIId obejrzeli w Tomaszowskim Domu Kultury inscenizację "Żyd na beczce" w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur. Scenariusz przedstawienia powstał na motywach książki  Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem". Relacja Marka Edelmana - w tej roli wystąpił Marek Tercz - chociaż oszczędna i pozbawiona patosu, dramatycznie ukazała widzom grozę wojny, skutki nienawiści i rasizmu. Główny bohater opowiadał o getcie warszawskim, głodzie, masowych transportach Żydów do hitlerowskiego obozu zagłady w Treblince.
     Miejmy nadzieję, że na długo w pamięci oglądających pozostanie tytułowy obraz poniżonego, ośmieszonego Żyda  i postanowienie, by nigdy, przez nikogo „nie dać się wepchnąć na beczkę”.
     Wyjście na spektakl zorganizowała Ewa Zielińska-Sprzęczka.