Uczniowie czytają przedszkolakom w języku angielskim

„Cała Polska czyta dzieciom” – i my też, tylko w języku angielskim.
28 kwietnia 2016 uczennice naszej szkoły z klasy II B Dominika Łasocha i Magdalena Obirek zainicjowały projekt czytania książeczek w języku angielskim w Przedszkolu Samorządowym Nr 5 w Tomaszowie Lubelskim.
Pomysł wydawałby się banalny, ale w tracie czytania książki anglojęzycznej dziewczęta musiały wykazać się wzorową wymową, umiejętnościami opowiadania w języku angielskim oraz znakomitymi technikami czytania by przykuć i utrzymać uwagę słuchaczy.
Czytanie zakończyły zabawy ruchowe i śpiewanie piosenki „The Eensey Weensey Spider”.
Przedszkolaki z grup „Złote Rybki” i „Muchomorki” tak dobrze się bawiły z językiem angielskim, że nie chciały wypuścić uczennic.
Wspólne czytanie w języku angielskim było wspaniałą okazją do podwyższania umiejętności językowych i promocji Zespołu Szkół nr 2 „Ekonomika” w środowisku lokalnym.
Zdjęcia: Agata Fus
Opiekun: mgr Ewelina Spodarek